Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sondaż TNS: SLD zyskuje kolejne 4%!

dodano 2014-08-25 14:48 w kategorii: Kraj

Najnowsze badania TNS Polska wskazuje na zmniejszego przewagi PiS nad PO. Najwięcej zyskuje Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 31%, a na ugrupowanie Donalda Tuska – 26%. W porównaniu z lipcem, poparcie dla PiS spadło o 4 %, a dla Platformy – wzrosło o 3 %. Sondaż uwzględnia zjednoczenie prawicy (ankietowani mogli wybrać wspólną listę PiS, SPZZ i PRJG).
 
Najwięcej zyskuje także SLD. Partia Leszka Millera może liczyć na 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim miesiącu (obecnie 12%). Na kolejnym miejscu z wynikiem 7% plasuje się PSL. Do Sejmu nie wchodzą natomiast; Twój Ruch (2%, bez zmian) i KNP – 3% (spadek o 2%). 18% osób jest niezdecydowanych.
 
W badaniu preferencji partyjnych udział wzięli respondenci deklarujący, że „zdecydowanie” lub „raczej” wezmą udział w wyborach. Zamiar oddania głosu zadeklarowało w sierpniu w sposób zdecydowany 17 proc. badanych; 33 proc. twierdzi, że raczej poszłoby do urn. 22 proc. badanych zdecydowanie nie zamierza brać udziału w wyborach, a 16 proc. – raczej nie. 12 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat. Sondaż przeprowadzono w dniach 8-14 sierpnia techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 962 mieszkańców Polski. 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  21 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.