Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD wspiera przewoźników drogowych dotkniętych rosyjskim embargiem

dodano 2014-09-25 15:11 w kategorii: Kraj

Na wniosek Klubu Poselskiego SLD rząd przedstawi w Sejmie informację na temat sytuacji przewoźników drogowych po wprowadzeniu rosyjskiego embarga.  Sytuacja przewoźników drogowych po wprowadzeniu embarga jest dramatyczna. Liczba przewożonych towarów z Polski do Rosji spadał o 40 proc., a z całej Unii Europejskiej aż o 60 proc. – zaalarmowała posłanka SLD Stanisława Prządka na konferencji prasowej i zaapelowała do rządu, aby ten przedstawił system rozwiązań, które pomogą przewoźnikom w tej trudnej sytuacji.
 
Sojusz popiera oczekiwania przewoźników w tej sprawie, którzy domagają się podobnie jak producenci warzyw i owoców wypłaty rekompensat, zwolnienia na czas embarga z opłaty składek ZUS oraz wprowadzenia kompleksowego planu kryzysowego. Obecny na konferencji prasowej prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych i Spedytorów „Podlasie” Waldemar Jaszczur podziękował SLD i posłance Stanisławie Prządce za wsparcie. Krytykował również zachowanie rządu, którego przedstawiciele z przewoźnikami nie chcą się spotykać. Jesteśmy zbulwersowani, że rząd nic w naszej sprawie nie robi. Dzisiaj potrzebujemy pomocy. Niezrozumiałe jest dla nas, że do tej pory wszyscy pomagali rolnikom, a natomiast w naszej sytuacji nikt nie reaguje – powiedział Jaszczur. 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  26 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.