Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

LewicaRazem.org: Kolejny wzrost poparcia dla SLD. Fatalne wieści dla PSL

dodano 2014-11-02 10:38 w kategorii: Kraj

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w końcu października Sojusz Lewicy Demokratycznej mógłby liczyć na 13,9% głosów wyborców. To wzrost o 2,6%. Znacząco traci Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć jedynie na 1,5% poparcia społecznego.
 
Sondaż uliczny został przeprowadzony w dniach 24-31 października na grupie 1000 dorosłych osób (w tym 350 z gmin wiejskich) deklarujących udział w wyborach i zdecydowanych, na którą partię oddadzą swój głos.
 
Na czele Platforma Obywatelska z wynikiem 34,7%, tuż za nią plasuje się Prawi i Sprawiedliwość z wynikiem 34%. Sojusz Lewicy Demokratycznej umocnił swoją trzecią pozycję (13,9%) zyskując 2,6% w stosunku do poprzedniego sondażu. 
 
Zaskakująco niski wynik notuje Polskie Stronnictwo Ludowe. Może to mieć związek z wypowiedziami ministra rolnictwa Marka Sawickiego, który w jednym z wywiadów nazwał część rolników i sadowników „frajerami”. PSL ma w badaniu zaledwie 1,5% poparcia i nie wchodzi do Parlamentu. 
 
źródło: www.ewybory.eu


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  21 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.