Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: Data wyborów powiązana z obchodami zakończenia II Wojny Światowej na Westerplatte

dodano 2015-02-04 16:05 w kategorii: Kraj

Wyraźnie widać skłonność powiązania zakończenia prezydenckiej kampanii wyborczej z obchodami rocznicy zakończenia II wojny światowej – powiedział przewodniczący SLD Leszek Miller komentując decyzję marszałka Sejmu o zarządzeniu wyborów prezydenckich na 10 maja br.
 
Dla naszej kandydatki dr Magdaleny Ogórek każdy termin jest dobry. Niewątpliwie jednak dla prezydenta Bronisława Komorowskiego ten termin jest najlepszy. Można uznać, że marszałek Sejmu uczynił przysługę swojemu partyjnemu koledze – zaznaczył Leszek Miller.
 
Przewodniczący SLD w ten sposób odnosił się do planów Kancelarii Prezydenta zorganizowania 8 maja br. na Westerplatte uroczystości zakończenia II wojny światowej. Według byłego premiera wybór tego miejsca na obchody rocznicowe jest „kuriozalny”. Przypomniał, że w 2009 r. w tym samym miejscu ówczesny premier Donald Tusk organizował tu uroczystości rocznicowe związane z rozpoczęciem II wojny światowej z udziałem Władimira Putina i Angeli Merkel. – Westerplatte nie może stać się miejscem przechodnim, gdzie w zależności od potrzeb politycznych organizuje się uroczystości zakończenia lub rozpoczęcia II wojny światowej – powiedział Leszek Miller.
 
Jego zdaniem także administracja prezydenta wykazała się brakiem profesjonalizmu i amatorszczyzną. – Jeżeli w otoczeniu pana prezydenta narodził się pomysł, żeby wykorzystać Westerplatte do tej rocznicy, to taki zamiar powinno czynić się poufnie, najpierw dokonać niezbędnych konsultacji, a potem później taki fakt się ogłasza – zaznaczył szef SLD.
 
Leszek Miller pozytywnie jednak ocenił fakt, że polskie władze zamierzają obchodzić rocznicę zakończenia II wojny światowej. – Polskie elity często uważają, że II wojna światowa zakończyła się w 1989 r., a nie w 1945 r. Widzimy zatem pożądany postęp w traktowaniu faktów historycznych– stwierdził Leszek Miller.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  22 minuty temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.