Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Ogórek: Prezydentura Komorowskiego była bierna

dodano 2015-04-15 20:54 w kategorii: Kraj

Pięcioletnia prezydentura Bronisława Komorowskiego była bierna i nie zdała egzaminu – powiedziała Magdalena Ogórek w województwie pomorskim, gdzie skomentowała podsumowanie upływającej kadencji, którego dokonał w środę Komorowski.
 
Magdalena Ogórek, kandydatka SLD w wyborach prezydenckich powiedziała na konferencji prasowej na Zielonym Moście w Gdańsku, że obowiązkiem prezydenta jest stanie na straży konstytucji i pilnowanie rządu i parlamentu, żeby nie tworzono złego prawa. – I pod tym względem ta prezydentura nie zdała egzaminu - oświadczyła. 
 
Ogórek dodała, że w przypadku zwycięstwa wyborczego zamierza korzystać z przysługującej głowie państwa inicjatywy ustawodawczej. Dziś kandydatka odwiedziła także Stargard Szczeciński, gdzie spotkała się z wyborami.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  25 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.