Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Głosując na Komorowskiego wyborcy głosują za odwlekaniem ustawy o in virto

dodano 2015-05-07 12:55 w kategorii: Kraj

Politycy SLD zarzucili w czwartek PO, że oszukuje wyborców i odwleka prace nad projektami o in vitro, odwołując posiedzenie podkomisji w tej sprawie. Głosując na Bronisława Komorowskiego wyborcy zagłosują za odwlekaniem przyjęcia ustawy - oświadczył Dariusz Joński.
 
Na początku kwietnia Sejm skierował do dalszych prac dwa projekty o in vitro - rządowy oraz autorstwa SLD. Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział na briefingu prasowym, że od tego czasu minął już miesiąc, a "Platforma zdecydowała o tym, że odwołuje" posiedzenie podkomisji, mającej zająć się projektami (podkomisja ta została powołana pod koniec kwietnia). "Z przyczyn niewiadomych została po raz kolejny odwołana bez podania terminu i godziny kolejnej podkomisji" - dodał.
 
Według Jońskiego, PO "oszukuje wyborców po raz kolejny". "Platforma od prawie 8 lat mówi i mami wyborców, że wprowadzi w życie ustawę in vitro" - mówił. Jego zdaniem, PO i sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego "wolał przygotować spot wyborczy atakujący innego kandydata - nota bene, który chciał karać za in vitro - ale nie mieli czasu zająć się tym, by popracować w komisji sejmowej na samym projekcie".
 
"Głosując na Bronisława Komorowskiego wyborcy zagłosują za odwlekaniem debaty i dyskusji, i przyjęcia ustawy in vitro. Dlatego apelujemy do wszystkich wyborców, którym leży na sumieniu przyjęcie ustawy in vitro, by poparli kandydatkę SLD Magdalenę Ogórek" - oświadczył Joński.
 
Zaapelował też do Komorowskiego, by powiedział, czy w ogóle popiera projektowaną ustawę ws. in vitro. "Bo być może on popiera, a klub PO nie chce debatować nad tym, to niech uczciwie powie, a najlepiej jeszcze niech zrobi spot i w spocie to powie" - stwierdził Joński.
 
Również inny poseł SLD Piotr Chmielowski pytał, "czy in vitro jest tylko zakładnikiem poszczególnych kampanii wyborczych?".


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  26 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.