Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Decyzja KE bez precedensu

dodano 2016-01-14 21:17 w kategorii: Kraj

Nie mamy do czynienia ze zwyczajną procedurą. Po raz pierwszy została ona uruchomiona - mówi o decyzji Komisji Europejskiej w sprawie debaty o działaniach władz w Polsce Leszek Miller, szef SLD.
 
Według polityka lewicy dużo zależy teraz od stanowiska polskiego rządu. Od tego czy rząd nawiąże kontakt z komisją czy też nie. Według niego widoczny jest też regres w stosunkach polsko-niemieckich. Opowiadamy się za tym żeby studzić emocje. Brak środków w UE może spowodować, że nie zostaną one skierowane do Polski. Warto żeby o tym Polski rząd pamiętał - powiedział były premier.
 
SLD ma swoich przedstawicieli w drugiej co do wielkości frakcji politycznej w PE - Socjalistów i Demokratów. Frakcja Socjalistów i Demokratów nie eskaluje napięcia. Debata to nie nasz pomysł. To inicjatywa EPP, w tym PO - dodał Miller.
 
Z kolei Europoseł Bogusław Liberadzki mówi jasno; Jedni są warci drugich (PO i PiS - dopisek redakcji). My tonujemy atmosferę. Listy polskiego rządu ją zaogniły. Liberadzki odniósł się też do pytań o ścisły sojusz pomiędzy prezesem Kaczyńskim i premierem Orbanem. Orban znalazł kogoś kto teraz będzie odgrywał rolę "brzydkiego chłopca". Pamiętajmy, że Orban należy do EPP, tak jak PO. Liberadzki mówi do rządzących jasno: W UE prowadzi się prawdziwą grę zespołową. Moment jest niekorzystny w UE. Wczoraj KE osiągnęła jednomyślność. Juncker byl hamującym. Zostaliśmy na forum UE osamotnieni. Nawet Węgry nas nie poparły - mówi Europoseł. 


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  25 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.