Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liberadzki: Debata na temat przestrzegania praw podstawowych i prawa kobiet

dodano 2016-10-05 20:17 w kategorii: Informacje

- To nie jest debata antypolska. To jest debata na temat przestrzegania praw podstawowych i prawa kobiet – powiedział  podczas konferencji prasowej w Parlamencie Europejskim eurodeputowany SLD Bogusław Liberadzki.  - PE jest zobligowany zajmować stanowisko, kiedy się okazuje, że pewne wartości mogą być zagrożone czy są zagrożone w Polsce – podkreślił Liberadzki. - Jeżeli mamy setki tysięcy kobiet, które protestują już od prawie dwóch tygodni na ulicach, na placach, to musimy ten głos słyszeć – dodał.

- Ta debata jest wyrazem solidarności z walką polskich kobiet o prawo do samostanowienia – stwierdziła Krystyna Łybacka, eurodeputowana SLD. Zwróciła uwagę, że za projekt obywatelski "Stop aborcji" wprawdzie nie odpowiada PiS, ale to decyzją posłów tego ugrupowania przeszedł on do dalszych prac w Sejmie.

Czytaj cały artykuł Europosłowie SLD: Debata PE o prawach kobiet nie jest przeciwko PolsceKomentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  21 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.