Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Wystąpienie prof. Liberadzkiego podczas debaty w PE nt. Brexit-u

dodano 2017-04-05 14:41 w kategorii: Informacje

- Ta rezolucja jest po prostu dobra i ja ją popieram – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego podczas debaty w PE na temat Brexit-u, która miała miejsce 5 kwietnia 2017 r. – Zwłaszcza te punkty, gdzie jest napisane: jak najszybciej rozpocząć negocjacje zgodnie z artykułem 10.

Prowadzić negocjacje w dobrej wierze – taka jest deklaracja. Wreszcie Unia Europejska prowadzi negocjacje jako całość. UE 27, bez wyłamywania się poszczególnych państw. Bronimy interesów obywateli Unii Europejskiej, jestem jako poseł z Polski zainteresowany obroną interesów polskich obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii, a których los jest niepewny.

Wielka Brytania nie może oczekiwać korzyści jednostronnych, kosztem korzyści obywateli Unii Europejskiej – także to popieram.

Mam świadomość, że UE 27, będzie Unią pomniejszoną, ale wcale nie musi być Unią osłabioną. I sercem jestem z moimi przyjaciółmi z Labour Party, którzy wyrażali swój ból z powodu rozwoju wydarzeń.    

Zgodnie z przyjętą przez Parlament Europejski rezolucją najważniejszą sprawą jest zapewnienie równych praw obywatelom Unii Europejskiej mieszkającym w Wielkiej Brytanii oraz Brytyjczykom zamieszkałym w krajach członkowskich - zakończył swoje wystąpienie prof. Liberadzki.

W przyjętym dziś dokumencie eurodeputowani stwierdzili, że Wielka Brytania pozostanie członkiem UE, aż do momentu oficjalnego wystąpienia ze wspólnoty i z tego powodu wynikają zarówno prawa, jak i obowiązki członkowskie.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  24 minuty temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.