Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Żukowska: ONR nie powinna być legalna

dodano 2017-05-05 19:21 w kategorii: Informacje

- Stoimy na stanowisku, iż Pańska organizacja nie powinna być legalna – oświadczyła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD zwracając się do Tomasza Kalinowskiego z ONR w trakcie programu „Tak czy Nie”. Żukowska przypomniała, że już w poprzednich latach były wnioski o delegalizację ONR, m.in. z 2012 roku podjęta przez SLD, a także ubiegłoroczna - zgłoszona przez Platformę Obywatelską.

Rzeczniczka prasowa Sojuszu stwierdziła, że sobotni marsz ONR przypominał jej "wjazd Hitlera do Warszawy", a skojarzenia "są jednoznaczne": - Organizacja paramilitarna. Idzie w szyku wojskowym. To wyglądało dokładnie tak samo - oceniła.

Oglądaj cały program "Tak czy Nie" z udziałem Anny-Marii Żukowskiej, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  24 minuty temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.