Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: Póki rządzi PiS sprawa „Caracali” nie zostanie wyjaśniona

dodano 2017-05-15 06:48 w kategorii: Informacje

- Nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, że w sprawie „Caracali” i sprawie pana Berczyńskiego coś jest na rzeczy i PiS się boi - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Proste Pytanie” komentując sytuację w polskiej armii pod rządami Antoniego Macierewicza.

- Dziwię się działaniom z Platformy, Nowoczesnej i PSL, że podejmują się misji kuriozalnej, jakieś komisji śledczej, bo doskonale wiedzą, że z tego nic nie będzie - ocenił Gawkowski. - Jeżeli chcemy, aby Antoni Macierewicz odszedł z MON, to ten wrzód  musi zostać przecięty na Nowogrodzkiej i to prezes Kaczyński podejmie tę decyzję. Po drugie, trzeba być konsekwentnym i trzeba było głosować za postawieniem Ziobry przed Trybunałem Stanu - zwrócił się do posłów obecnej opozycji Gawkowski.

Wiceprzewodniczący SLD na antenie Nowa TV stwierdził, że jeżeli PiS przyszło do MON już z podjętą  decyzją o unieważnieniu przetargu na śmigłowce wielozadaniowe, w których wygrały „Caracale”, to oznacza, „że wcześniej były prowadzone na ten temat rozmowy” i są świadkowie tych rozmów. Gawkowski w swojej wypowiedzi wyraził przekonanie, iż póki rządzi PiS sprawa „Caracali” nie zostanie wyjaśniona.

Oglądaj cały program "Proste Pytanie", kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  21 minut temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.