Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Senyszyn: ekshumacje to gra polityczna, w Smoleńsku nie było żadnego zamachu

dodano 2017-06-07 07:35 w kategorii: Informacje

- Ekshumacje to tylko gra polityczna, która w dodatku ma odwrócić uwagę od tego, że nie było żadnego wybuchu, nie było żadnego zamachu, a wszystkie teorie Macierewicza i Kaczyńskiego legły w gruzach. Teraz trzeba dać Polakom igrzyska - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w programie „Więc Jak?” komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mianem „przykrej pomyłki” określiła Senyszyn pomieszanie szczątków ofiar i przypomniała, iż w przypadku wielu katastrof szczątki bada się przez rok, a w przypadku katastrofy smoleńskiej mieliśmy do czynienia z ogromnym pośpiechem. - Nie można było tego zrobić szybko, bez pomyłek - dodała polityczka.

Prof. Senyszyn na antenie Nowa TV przypomniała, że do pomieszania szczątków doszło nawet w sytuacjach, kiedy rodziny w Rosji potwierdzały tożsamość ofiar. - Ludzie są w strasznych emocjach, nie robią tego na zimno, z wyrachowaniem - podkreśliła. - Patrzą, wydaje się im, że to ich bliski, a potem badania DNA mogą wykazać, że ręka, czy też noga należy do kogoś innego – stwierdziła. 

Oglądaj cały program "Więc Jak?" z udziałem prof. Joanny Senyszyn, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  23 minuty temu

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  2 godziny temu

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  5 godzin temu

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  6 godzin temu

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  dzisiaj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.